گالری گردی عکاسی (‌جمعه ۹۷/۸/۴)

گالری گردی عکاسی (‌جمعه ۹۷/۸/۴)

 

افتتاح نمایشگاه عکس «قاب هایی از آفرینش» در گالری پردیس ملت

نمایشگاه انفرادی عکس های رضا باقری با عنوان«قاب هایی از آفرینش» در گالری پردیس سینمایی ملت افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی موسسه تصویر شهر، رضا باقری عکاس نمایشگاه «قاب هایی از آفرینش» درباره آثار این نمایشگاه گفته است: «به هر کجا که می نگریم شاهد به هم ریختگی جالبی می شویم که به زیبایی در قالب یک هماهنگی بزرگ قرار داده شده است، هندسه دقیق در به هم ریختگی مطلق. این سحر و اعجاز طبیعت در عمل است. زیبایی خالص مردم و آنچه خلق می کنند حیوانات، زمین، آسمان، اقیانوس ها و حتی مرگ! من به عنوان یک شاهد کوچک این معجزه را طی ۶ سال اخیر در قالب های پرتره، مستند، منظره، معماری و زندگی اقوام دور دست در قاره های مختلف عکاسی کرده ام. این نمایشگاه یک قاب کوچک از مجموعه بزرگ آفرینش است.»

نمایشگاه انفرادی عکس رضا باقری با عنوان «قاب هایی از آفرینش» با ۲۰ اثر جمعه ۴ آبان ماه ساعت ۱۷ الی ۲۰ در محل گالری پردیس ملت با حضور استادان، مجموعه داران، دوستداران هنر و هنرمندان افتتاح می شود.

علاقمندان می توانند برای بازدید از نمایشگاه تا ۱۱ آبان هر روز از ساعت ۱۱ الی ۲۰ به گالری پردیس ملت به نشانی خیابان ولیعصر (عج)، ابتدای بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی (نیایش)، پردیس سینمایی ملت، طبقه منفی ۲ مراجعه کنند.

 

«ایران روستا هم دارد»

نمایشگاه عکس و چیدمانی از زندگی اهالی هامون و جازموریان از جمعه (۴ آبان ماه ) به مدت ۱۰ روز برپا می‌شود.

به گزارش ایسنا، این نمایشگاه با عنوان «ایران هم روستا دارد» به کارگردانی رهام شامِخ از ۴ تا ۱۴ آبان‌ ماه در گالری ایوان برپا می‌شود.

«ایران روستا هم دارد» مجموعه‌ای از عکس‌های سفر به هامون و جازموریان و چیدمانی از زندگی اهالی آنجاست که روزگاری دریاچه و ماهی داشت. در این نمایشگاه نه تنها با محرومیت مردم این منطقه بلکه با زندگی آنها، هنرها و ماحصل دست‌هایشان آشنا می‌شوید.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری ایوان واقع در الهیه، مهدیه، خیابان جبهه، خیابان لسانی، بن بست حمید، شماره یک مراجعه کنند. گالری روزهای شنبه تعطیل است.

 

نمایشگاه عکس با عنوان "کپی آوا"

نمایشگاه عکس شهاب سلیمیان با عنوان "کپی آوا" از ۴ تا ۱۱ آبان در گالری شمیده برگزار خواهد شد.

این نمایشگاه دوّمین تجربه انفرادی این شخص است. او مجموعه ‏ای شامل ۴۸ عکس رنگی با یک روایتی خیابانی ارائه خواهد کرد و نمایش این مجموعه را با چیدمان و پرفرمنس همراه کرده تا تصویر متناقضی از مفهوم کپی در فضای خیابانی ارائه دهد. اجرای پرفرمنس را امیرعلی نانکلی عهده دار است. 


او در بیانیه نمایشگاه خود نوشته: این یک داستان نیست! اعترافی‏ ست ساده، تپیده بر دیوار یک رویا، یک آوا!

 

نمایشگاه عکس «گیج» در فرهنگسرای ارسباران

 

نمایشگاه عکس انفرادی «گیج»، روز سه شنبه ۱ آبان ۹۷ در فرهنگسرای ارسباران افتتاح می‌شود.

در معرفی این نمایشگاه آمده است:
«عکاس سعی دارد تا حالت ناامیدی و گیجی که در زندگی امروز ایران تمام نسل‌ها و سنین را تحت تأثیر قرار داده است به تصویر بکشد. نوع تصویر و تکنیک‌های انتخاب شده شبیه به عکاسی یا تصاویر رئالیسم اجتماعی است، یعنی عمدتاً تاکید بر تصویر واقع‌گرایانه با تاکید بر عناصر و احساسات مورد نظر اثر که کمی از خنثی بودن اثر را جدا می‌کند.»

داریوش دادگر، متولد ۱۳۷۰ و کارشناس سینما، گرایش ادبیات نمایشی است. او از سال ۱۳۹۲ به عنوان تدوینگر، تصویربردار، عکاسی پرتره و عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در استودیوهای عکاسی مشغول به کار است.

گشایش: سه شنبه ۱ آبان ۹۷ ساعت ۱۷
بازدید: یکم تا نهم آبان ۹۷ به جز روزهای تعطیل، ساعت ۱۰ تا ۲۰
فرهنگسرای ارسباران: خیابان شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان جلفا، گالری شماره ۲ – ۲۲۸۷۳۳۹۹

 

نمایشگاه های عکس در تهران به روایت خبرگزاری ها

گالری‌های «آریا»، «آتبین» و «ag» 

نمایشگاه عکس «ولیعصر؛ پوشه اول» با محوریت خیابان ولیعصر آثار ۱۷ عکاس را همزمان در سه گالری به نمایش گذاشته است.

این نمایشگاه تا ۷ آبان همزمان در سه گالری «آریا»، «آتبین» و «ag» برگزار خواهد شد. دلیل انتخاب این گالری‌ها این است که هر سه گالری در راستای خیابان ولیعصر هستند. این نمایشگاه بیش از ۶۰۰ اثر فاین‌آرت را به نمایش گذاشته است.

 

نگاه: نمایشگاه گروهی عکاسی با نام "جستار"۴ تا ۹ آبان ماه در گالری نگاه برپاست. این گالری در خیابان مطهری، خیابان جم (فجر)، خیابان غفاری، شماره۶۴۴واقع شده است.

 

افتتاح نمایشگاه عکس «هیرکانی سبز ازلی»/ تقدیر از «آقای هیرکانی»

مراسم افتتاحیه نمایشگاه عکس ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی با عنوان «هیرکانی سبز ازلی» با تقدیر از پروفسور«هانس دیتر کنپ» کارشناس جنگل‌های خزری در کاخ نیاوران برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از ستاد خبری این نمایشگاه، مراسم افتتاحیه نمایشگاه عکس ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی با عنوان «هیرکانی سبز ازلی» عصر دوشنبه ۳۰ مهرماه در تالار آبی کاخ نیاوران برپا شد.

در ابتدای این مراسم محمد حسن طالبیان ـ معاون سازمان میراث فرهنگی ـ با اشاره به برگزاری نمایشگاه عکس ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی گفت: برگزاری نمایشگاه عکس هیرکانی به معرفی این ثروت خدادادی، کمک شایسته‌ای می کند و باید قدر فعالیت‌های فرهنگی و زیست محیطی از این دست را دانست.

وی ادامه داد: ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی در یونسکو، بین سازمان محیط زیست، منابع طبیعی، کمیسیون ملی یونسکو و میراث فرهنگی همکاری نزدیکی ایجاد کرد و این همکاری، تجربه فوق العاده‌ای برای استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های مختلف بود و امیدوارم  فعالیت‌های هم راستا از این دست، بین سازمان‌های مختلف تداوم داشته باشد.

طالبیان بیان کرد: جنگل‌های هیرکانی جزو میراث بشری است و برگزاری نمایشگاهی با این کیفیت یک اقدام مهم فرهنگی در استفاده از ظرفیت هنرعکاسی به شمار می‌آید و من خوشحالم که خانم سوزان لیندمن ارزیاب یونسکو نیز در این مراسم حضور دارند و از نزدیک ظرفیت ثبت جهانی هیرکانی را می‌بینند.

در ادامه مراسم افتتاحیه نمایشگاه عکس ثبت جهانی جنگل های هیرکانی، پروفسور«هانس دیتر کنپ» ـ کارشناس جنگل های خزری از جمله جنگل های هیرکانی  از کشورآلمان ـ با ابراز خوشحالی از حضور دوباره خود در ایران گفت: بسیار خوشحال هستم که در نمایشگاه عکس هیرکانی حضور دارم. به اعتقاد من عکس‌های موجود در این نمایشگاه نشان دهنده عظمت و ارزشمندی جنگل‌های هیرکانی است و به خاطر برگزاری این نمایشگاه تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: برای اولین بار ۲۰ سال پیش به دعوت پروفسور مروی مهاجر به ایران آمدم تا درباره جنگل‌های خزری از جمله هیرکانی تحقیق کنم و این دعوت آغازگر تحقیقات من در مورد جنگل‌های هیرکانی شد و سال‌های بعد پی در پی آمدم و بخش‌های مختلف جنگل را بازدید کردم و درباره سوالاتی که پیش می‌آمد تحقیق و پژوهش می‌کردم تا اینکه امروز شنیدم دوستانم در ایران نام مرا «آقای هیرکانی» گذاشتند و من از این بابت خوشحالم.

«هانس دیتر کنپ» بیان کرد: در این جمع صمیمی بیان می کنم که من بسیار خوشبختم که بیش از دو دهه از عمر خود را در جنگل های زیبای هیرکانی گذراندم. هیرکانی جنگلی پر از درخت دارد. درخت هایی بی نظیر و من در هیچ کجای دنیا درختان راش ندیده بودم. ولی در هیرکانی این درختان را با همه عظمتی که داشت به چشم دیدم. پوشش گیاهی جنگل های هیرکانی کم نظیر است که بخشی از این زیبایی را در نمایشگاه هنرمندانه عکاسان جوان ایرانی مشاهده کردم.

وی تاکید کرد: در چند روز آینده ارزیابان کار خود را آغاز می‌کنند و من خوشحالم که خانم سوزان لیندمن ارزیاب یونسکو از هلند به ایران آمده‌اند و به شخصه امیدوارم نگاه ارزیاب‌ها به ثبت جهانی هیرکانی مثبت باشد. امیدوارم ثبت این جنگل‌ها به گسترش روابط فرهنگی و زیست محیطی ایران و آلمان کمک کند و گسترش صلح را که امروزه مورد تهدید است موجب شود.

بخش پایانی این مراسم به صحبت‌های حجت الله ایوبی ـ دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو ـ اختصاص داشت. ایوبی در ابتدای صحبت‌های خود گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه عکس ثبت جهانی هیرکانی این بود که یادآور شوم که مقوله هنر و هنرمند تاثیر شگرفی در معرفی پدیده‌های فرهنگی، اجتماعِی و زیست محطیی دارد. در واقع هنر و هنرمند گنجینه‌ای هستند که همواره بی‌ادعا در کنار هر حرکت ملی ایستاده‌اند و من معتقدم اگر هنرمندان و مردم سر کار آیند بهترین ضمانت کننده هستند.

ایوبی در پایان گفت: من امیدوارم برگزاری این نمایشگاه‌ها در هر استانی تکرار شود. جنگل‌های هیرکانی نخستین جنگلی است که می‌خواهد ثبت جهانی شود و برگزاری نمایشگاه عکس ثبت جهانی هیرکانی با همراهی هنرمندان و عکاسان جوان میسر شد و این همراهی برای ما بسیار ارزشمند بود.

پس از پایان صحبت‌های او مراسم تقدیر از پروفسور«هانس دیتر کنپ» به عنوان کارشناس جنگل های خزری برگزار شد.

 

روابط عمومی انجمن عکاسان ایران