گالری گردی عکاسی ( جمعه ۹۷/۷/۲۷)‌

گالری گردی عکاسی ( جمعه ۹۷/۷/۲۷)‌

 

نمایشگاه گروهی عکس «جستار» در گالری نگاه

نمایشگاه گروهی عکس «جُستار» روز جمعه ۲۷ مهرماه ۹۷ در گالری نگاه گشایش می‌یابد.

در این نمایشگاه مجموعه آثار ۱۱ تن از عکاسان به صورت ۱۳۵ فریم و در قالب ۱۱ مجموعه عکس که دوره آموزشی‌شان را در آکادمی عکاسی کاندید با «هادی صمدی» گذرانده‌اند به نمایش در خواهد آمد.

هادی صمدی مدرس دوره و نمایشگاه گردان این پروژه در بخشی از بیانیه این نمایشگاه می‌نویسد:
ایده‌ی برپایی نمایشگاه عکاسی از نگاه جستجوگرانه و جستار گونه‌ی عکاسانش شکل گرفته است. نفس ایجاد چنین نمایشگاه‌هایی همیشه برایم لذت بخش بوده است. میل و اشتیاق عده‌ای برای هم آوازی، هم دلی و انجام یک تحرک جمعی و گروهی در جامعه‌ای که میل به کنار هم بودن آدمها ندارد. رفتن به سمت مجموعه عکس نه به دلیل عبور و شناخت کامل از تک فریم بلکه به دلیل ماهیت آن که مستلزم تحقیق، بررسی و جستار می‌باشد، صورت گرفته است.

زهرا حسن پور، سعید قویدل، مقداد سمائی، مریم مردانی، حسین بابایی، شایا یوسفی، طهورا لعلی، صدف جهانیان، فاطمه خوشنام، بهناز بروار و عسل صفری عکاسان این نمایشگاه هستند و مسئول طراحی گرافیک پوستر نمایشگاه عکس «جستار» را الیسا فلاحی بر عهده داشته است.

گشایش: روز جمعه ۲۷ مهرماه ۹۷، ساعت ۱۶
بازدید: همه روزه به جز دوشنبه‎ها، ساعت ۱۱ صبح الی ۱۹ عصر
گالری نگاه: خیابان مطهری، خیابان فجر (جم)، خیابان غفاری، پلاک ۶۴

 

نمایشگاه عکس عاشورایی با حضور ۳۶ عکاس

این نمایشگاه با همکاری باشگاه عکاسان طنین زندگی و فرهنگسرای معرفت از روز دوشنبه ۲۳مهرماه به مدت یک هفته برگزار می گردد.

بهزاد بهروزنیا دبیر این نمایشگاه اعلام کرد :‌هدف از این نمایشگاه به تصویر کشیدن فرهنگ و آئین های  عاشورایی در نقاط مختلف کشورمان است. با شروع محرم هرساله در جای جای ایران مان کاروان های  مخنلف عزاداری در قالب هیئت ها و مراسمات سینه زنی به راه می افتتد که در هر نقطه ویژگی های بومی  منطقه را می توان مشاهده کرد آثار این نمایشگاه که با هدف مستند سازی مراسم ها و آئین های عزاداری در نقاط مختلف ایران  تهیه شده است نمایشگر جلوه ها و فرهنگ های مختلف عاشورایی است  که  شامل ۴۳ عکس از ۳۶عکاس است . 

عکاسان حاضر در این نمایشگاه:

میثم ابراهیمی، محسن بذرافشان، متین باستان فرد، علی بهلولی، محمد بختیاری، امیـر حسیـن پور ابـراهیمی، احمد حامی مطلق، احسان حجتی، فاضل حقیقی،  میترا حسن زاده،  محسن خانی، پریسا ریاحی وفا، مهسا ریاحی وفا، سمانه راهی، نیلوفر روز بهانی، میلاد رسولی، حورا سرآمد، حانیه سادات حسینی، مهتاب سنگرزاده، آناهیتا شیخ الاسلامی، امیرحسین صادقی،  امیرحسین صالح خواه، طاهاصابریان، علیرضا صابری، شقایق عباس زاده، مهدی فرزامی، آزاده مجدی، مریم کاشفی، مریم مهربان، طیبه مرادی، کسری مددی، حداد منصوری، مریم السادات نشاط، سمیرا نیلی، متین هاشمی، عباس ولدی


افتتاحیه : دوشنبه ۲۳ مهرماه ساعت ۲۷ الی ۲۰ 
بازدید همه روزه(غیر از تعطیلات رسمی)  ۲۳ الی ۲۹ مهرماه، از ساعت ۹  الی ۱۸ 
مکان: بلوار شهران جنوبی، بعد از زیر گذر همت، فرهنگسرای معرفت

 

تمدید نمایشگاه عکس تاریخی «تکیه دولت» در موزه عکسخانه شهر

 

موزه عکسخانه شهر به دلیل استقبال علاقه‌مندان به هنر عکاسی و عکس‌های تاریخی اقدام به تمدید نمایشگاه عکس تاریخی «تکیه دولت»؛ روایتی از تاریخ، تعزیه و معماری تا مورخ سه‌شنبه ۱۵ آبان ماه ۱۳۹۷ نموده است. 

نمایشگاه عکس تاریخی «تکیه دولت» حاصل چند سال پژوهش کتابخانه‌ای است که به کوشش منصور کرم‌زاده شیرانی گردآوری شده است. در این نمایشگاه بیش از ۵۰ قطعه عکس و نقشه‌‌های هوایی تطبیقی از تکیه دولت تهران به نمایش گذاشته خواهد شد. این نمایشگاه از تاریخ  ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۷ برای بازدید عموم مردم گشایش یافته بود.

علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۷ و پنج شنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ به موزه عکسخانه شهر واقع در میدان هفتم تیر، میدان بهارشیراز، بوستان بهارشیراز مراجعه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۸۴۸۹۹۳ تماس بگیرند یا به نشانی اینترنتی موزهwww.iranphotomuseum.com    مراجعه کنند.

گشایش نمایشگاه گروهی «ولیعصر؛ پوشه اول»

نمایشگاه گروهی «ولیعصر؛ پوشه اول» روز جمعه ۲۰ مهرماه ۱۳۹۷ همزمان در سه گالری آریا، آتبین و Ag افتتاح خواهد شد.

آثار به نمایش در آمده در این سه گالری متعلق به هنرجویانی است که در طول یکسال گذشته، کارگاهی زیر نظر رامیار منوچهرزاده شرکت کرده و ایده‌ی اولیه تا اجرای نهایی مجموعه‌های خود را با محوریت بازنمایی خیابان ولیعصر در این کارگاه مشق کرده‌اند. دلیل انتخاب سه گالری آریا، آتبین و Ag برای نمایش پروژه‌های تکمیل شده نیز قرار گرفتن این گالری‌ها در راستای خیابان ولیعصر بوده است.

سیدمحمدرضا تکیه، سودابه وطن‌پرست، سیدمحمد مروج، بابک جوادزاده، محسن عباسی، حمید قزل‌لو، عماد حسینی، رها مژده، عطا نوین، هادی خراسانی، فردید خادم، نرگس مقدم، فاطمه شریف، غزاله صداقت، نگین فیروزی، مجید قدکساز و عاطفه خدابخش عکاسانی هستند که در کارگاه مذکور شرکت کرده و آثار خود را در این نمایشگاه در معرض دید مخاطبان قرار خواهند داد.

در بیانیه‌ی «ولیعصر؛ پوشه اول» به قلم رامیار منوچهرزاده کیوریتور این نمایشگاه آمده:
«ولیعصر؛ پوشه اول» نخستین ارائه‌ی هماهنگ از پروژه‌ای آموزشی و پژوهشی برای شناخت بهتر شهر تهران است. این پروژه، نگاهی متفاوت نسبت به «عکاسی» دارد و در جستجوی زبانی نو برای بیان و روایت پیچیدگی‌های شهری بر بستر ظرفیت‌ها و جذابیت‌های هنرهای تصویری است.
چگونه می‌شود هنرمند را از دل درگیری خلاق با زندگی روزمره نسبت به رویدادها و فضاهای کلانشهری حساس کرد تا از درون خودش به تاریخ و جغرافیای شهر پل بزند و این تجربه را با دیگران سهیم شود؟ ارزش و اعتبار این نمایشگاه به دلیل تلاش‌های هدفمند جمعی و گروهی است که پس از یک سال فعالیت مستمر، حاصل کار خود را با بیننده به اشتراک می‌گذارند.
آرزوی تداوم این مسیر و انگیزه‌ی خلق فرصت بیشتر برای نمایش آثار نسل جدید عکاسان کشور، به‌زودی پوشه‌های دیگری را نیز به «ولیعصر» خواهد افزود. به امید روزی که سراسر شهر صاحب حافظه‌ای از آن خود شود… و صداهای تازه‌ای برای روایت از خود داشته باشد… و هواهای تازه… .

پس از پوشه‌ی اول با مرکزیت خیابان ولیعصر، در سال‌های آتی این پروژه در دو پوشه‌ی دیگر این‌بار خیابان‌های شریعتی و انقلاب-آزادی را پوشش خواهد داد و این دو پوشه نیز مشابه پوشه اول، هر کدام در یک دوره‌ی یک ساله توسط شرکت‌کنندگان تکمیل خواهد شد.

گشایش: روز جمعه ۲۰ مهرماه، ساعت ۱۶ الی ۲۰
نمایشگاه تا روز دوشنبه ۷ آبان‌ماه ادامه خواهد داشت.
گالری آریا: خیابان ولیعصر، بالاتر از سه‌راه بهشتی، کوی زرین، پلاک ۱۰
گالری آبتین: خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه پارک وی، کوچه خاکزاد، پلاک ۴۲
گالری Ag: خیابان ولیعصر، بالاتر از چهارراه پارک وی، خیابان پسیان، پلاک ۳

 

روابط عمومی انجمن عکاسان ایران