نمایشگاه «فوتوغرافخانه»

 

عنوان نمایشگاه: فوتوغرافخانه

افتتاحیه: دوشنبه ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۶ الی ۲۰

بازدید: ۲۶ آذر ماه الی ۱۰ دی ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۰ الی ۱٨

موسسه فرهنگی هنری صبا: خیابان ولی عصر (عج)، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، پلاک ۱۲۵ / تلفن: ۶۶۴۹۴۵۰۸-۹

روزهای تعطیل موسسه: ایام تعطیل

 

ه گزارش روابط عمومی مرکز تجسمی حوزه هنری به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی، هنری و پژوهشی صبا وابسته به فرهنگستان هنر، این نمایشگاه که همراه با نشست تخصصی عکاسی قاجار با حضور صاحبنظران عکاسی کشور، هم‌زمان با یکصد و هفتاد و هفتمین سالروز تولد عکاسی در ایران برگزار می‌شود، عصر امروز دوشنبه ۲۵ آذرماه ساعت ۱۶ در نگارخانه «خیال» افتتاح می‌شود.

«فوتوغرافخانه»؛ مجموعه‌ای منحصر به فرد و کمیاب شامل بیش از ۱۲۰ عکس است که سیری تصویری از آغاز عکاسی در ایران را به روایت ناصرالدین شاه قاجار و «خودتصویر»هایش که نخستین سلفی‌های ایرانی نیز محسوب می‌شوند را نشان می‌دهد.

این آثار در برگیرنده عکس‌هایی از نخستین روایت‌گران تصویری زندگی مردم ایران: هولتسر، عبدالله قاجار، آنتوان سوریوگین و ... خواهد بود.

این ‌مجموعه با همکاری کاخ موزه گلستان، سازمان اسناد و کتابخانه ملی، موزه ملی ملک و مجموعه‌های شخصی: محسن احتشامی فراهم شده و به معرض تماشای علاقمندان هنر عکاسی و تاریخ پرماجرای نزدیک به ۱۸۰ ساله آن گذاشته خواهد شد.

فرصت بازدید از این گنجینه ارزشمند و تاریخی تا ۱۰ دی ماه، همه روزه از ۱۰ صبح تا ۱۸ عصر به جز ایام تعطیل برای همه علاقه‌مندان مهیاست.